Noc Świętojańska w Palmiarni Wałbrzyskiej – kwiaty, ogień i magia świętowania

Jeżeli poszukujecie wyjątkowego miejsca na obchody Nocy Świętojańskiej, to z pewnością zapraszamy do Palmiarni w Wałbrzychu. Tego wieczoru nie tylko możecie zaznać tradycji plecenia wianków i ich późniejszego puszczania po wodzie, ale również będziecie mogli podziwiać ognisty pokaz. Przecież Noc Świętojańska jest starożytnym świętem czterech żywiołów: ognia, wody, miłości i księżyca.

W sobotę, 22 czerwca, przeniesiemy się w czasie do celebracji starożytnego święta. Możecie poszukać mitycznego kwiatu paproci lub zdecydować się na odwiedzenie Palmiarni w Wałbrzychu. Planowane atrakcje obejmują warsztaty plecenia wianków oraz zabawę terenową. W ramach spaceru wzdłuż rzeki Pełcznica będą puszczane na wodę przygotowane wcześniej wianki. A na koniec nie może oczywiście zabraknąć spektakularnego pokazu ognia.

Harmonogram wydarzeń prezentuje się następująco:

18:30 – 21:30 – GRUPA I: warsztaty z florystką Aneta Rajca, podczas których można będzie nauczyć się splotu wianków. Dodatkowo przewidziana jest gra terenowa i czas wolny na wieczorne zwiedzanie palmiarni.

19:30 – 21:30 – GRUPA II: podobne zajęcia jak w grupie pierwszej, czyli warsztaty plecenia wianków z florystką Aneta Rajca, gra terenowa i czas na samodzielne zwiedzanie palmiarni.

21:30 – 21:45 – Pokaz ognia z fabułą od Grupy Artystycznej „Gorgona”.

21:45 – spacer wzdłuż Pełcznicy i puszczanie wcześniej przygotowanych wianków z nurtem rzeki.