Brutalny atak w Wałbrzychu. Dwaj młodzi mężczyźni zaatakowali starszego przechodnia

W komendzie policji w Wałbrzychu doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 24 lat podejrzanych o brutalne pobicie. Incydent, który miał miejsce w minioną sobotę, wydarzył się w samym sercu miasta, a ofiarą padł 57-letni mieszkaniec.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do miejscowych sił porządkowych na skutek powiadomienia ze strony poszkodowanego. Jak wynikało z jego relacji, po godz. 19:00 został zaatakowany przez parę młodych napastników na przecięciu ulic Nowy Świat i Konopnickiej. Z informacji przekazanych przez pokrzywdzonego wyłaniało się, że napięcie między stronami narastało od pewnego czasu, a ich wcześniejsza wymiana zdań przy pobliskim sklepie stała się preludium do agresywnego starcia. Napastnicy, nie panując nad swoją agresją, brutalnie zaatakowali starszego mężczyznę, zadając mu ciężkie obrażenia twarzy poprzez uderzenia rękoma w głowę.

Szybka reakcja organów ścigania umożliwiła zatrzymanie obu sprawców już dwa dni po zajściu. Pierwszy z nich został ujęty na ulicy Szlifierskiej na terenie Piaskowej Góry, a drugi na ulicy Zajączka w Śródmieściu. Oboje zostali umieszczeni w oddzielnych celach komendy wałbrzyskiej, gdzie oczekiwali na formalne postawienie zarzutów.

W przypadku skazania za pobicie i spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu 57-letniej ofiary, obaj 24-latki mogą spędzić nawet pięć lat za kratami. To sąd podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie. W międzyczasie, prokuratura zadecydowała o objęciu ich dozorem policyjnym oraz zakazem zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzonym.