klub-seniora

Boguszów-Gorce: Remont kamienicy i nowy Klub Seniora

W miejscowości Boguszów-Gorce powstanie nowy Klub Seniora, który będzie znajdował się w pomieszczeniach na parterze jednej z kamienic. Miasto podpisało już umowę o rozpoczęciu prac remontowych na kwotę prawie 300 000 złotych.

W Boguszowie-Gorcach (pow. wałbrzyski) w kamienicy przy ul. Krakowskiej wkrótce ruszą prace remontowe, których celem jest stworzenie nowego Klubu Seniora dla mieszkańców w podeszłym wieku. Umowa została już podpisana, a wykonaniem prac zajmie się Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Max – Dumicz Leszek S.J.

Zobacz też, jakie są atrakcje i zalety Klubu Seniora.

Klub Seniora w odrestaurowanej kamienicy

Klub Seniora będzie obejmował pomieszczenia na parterze, po tym jak wnętrze budynku przejdzie generalny remont. W ramach prac remontowych pojawią się nowe instalacje sanitarne i elektryczne, a także nowe drzwi, okna, posadzki, okładziny ścian i oświetlenie energooszczędne. Ponadto, remont zakłada też prace malarskie i tynkarskie.

Nowy Klub Seniora przy ul. Krakowskiej 14 w Boguszowie-Gorcach to wydatek rzędu prawie 290 000 złotych. Większość dofinansowania, czyli 200 000 złotych, uzyskano z Programu wieloletniego pn. „Senior+”. Dofinansowanie obejmuje też zakup mebli i wyposażenia.

Zajrzyj też na inny nasz artykuł i sprawdź najlepsze atrakcje Wałbrzycha.