Bluesowy Wałbrzych: Znamy gwiazdy tegorocznej edycji!

Melomani i entuzjaści gatunku blues od wielu miesięcy w napięciu oczekują na to wydarzenie. 15 września, w malowniczej Sali Łańcuszkowej znajdującej się w obrębie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na obszarze Starej Kopalni, odbędzie się kolejna edycja festiwalu Bluesowy Wałbrzych. W ramach tego muzycznego święta przewidziano prawie cztery godziny koncertów, podczas których na scenie wystąpią trzy znakomite zespoły: Old Breakout, Gerry Jablonski Band oraz Blues Junkers.

Festiwal Bluesowy Wałbrzych to coroczne, kulturalne wydarzenie, które zasłużenie zyskało stałe miejsce w kalendarzu imprez Dolnego Śląska. Podczas tegorocznej edycji wystarczy zakupić jedynie jeden bilet za 130 złotych, aby móc delektować się koncertami aż trzech renomowanych grup muzycznych. Początek tego czterogodzinnego muzycznego maratonu zaplanowano na piątkowe popołudnie, 15 września, o godzinie 18.

Zespół Old Breakout tworzą artyści, którzy byli członkami legendarnego zespołu Breakout, stworzonego przez Tadeusza Nalepę. Podczas festiwalu Bluesowy Wałbrzych będą prezentowane najpopularniejsze utwory tego słynnego zespołu, a także solowe kompozycje Tadeusza Nalepy z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

Grupa Blues Junkers powstała niemalże dziesięć lat temu w Warszawie. Jest prowadzona przez wokalistkę Natalię Abłamowicz – jej unikalny głos i styl interpretacji nawiązują do najlepszych tradycji bluesowych wokalistek takich jak Lil Green, Katie Webster czy Ruth Brown. Zespół ten zdobył miano najlepszego polskiego zespołu bluesowego w latach 2018 oraz 2021 i koncertuje na najważniejszych festiwalach muzycznych w kraju.

Gerry Jablonski Band to trzecia gwiazda, której występ będzie można podziwiać podczas tegorocznego festiwalu Bluesowy Wałbrzych. Ten zespół jest świetnie znany fanom bluesa w Wielkiej Brytanii, gdzie uważany jest za jednego z kluczowych reprezentantów tej sceny muzycznej. Regularnie odbywają tournée po Polsce, Niemczech, Austrii oraz Francji, dostarczając publiczności olbrzymiej dawki energetycznej muzyki bluesowej.

Festiwal Bluesowy Wałbrzych planowany jest na 15 września i odbędzie się w Sali Łańcuszkowej przy Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni.