Wielka zabawa dla dobra 12-letniego Igora w Nowym Mieście

Południowe godziny 20 sierpnia 2023 przyniosły mieszkańcom Wałbrzycha nie tylko upał, ale również gorące emocje podczas festynu zorganizowanego na Nowym Mieście. To wydarzenie było rezultatem współpracy pomiędzy lokalnymi służbami, instytucjami oraz samymi mieszkańcami. Inicjatorką całego przedsięwzięcia była policjantka z dzielnicy Nowe Miasto, która chciała w ten sposób pomóc 12-letniemu Igorowi, który doznał poważnego urazu w wyniku wypadku rowerowego.

Festyn obfitował w różnorodne atrakcje. Loterie fantowe, domowe ciasta, cukrowa wata i popcorn, kolorowe warkoczyki, brokatowe tatuaże i malowanie twarzy, dmuchańce oraz makaronowe bitwy – wszystko to dla tych, którzy zdecydowali się wesprzeć młodego Igora wrzucając datek do specjalnej puszki lub kupując symboliczną cegiełkę na rehabilitację chłopca. To ucznia lokalnej szkoły i mieszkańca Nowego Miasta.

Teren przy komisariacie w Wałbrzychu zamienił się tymczasem w prawdziwe miejsce wystawowe. Prezentowano tam sprzęt medyczny z karetki pogotowia oraz czerwony samochód strażacki, który można było obejrzeć od środka i nawet przymierzyć hełm strażacki dzięki uprzejmości strażaków z JRG-1 z ulicy Przemysłowej. Nie zabrakło też młodych ludzi zainteresowanych pokazem policyjnych radiowozów. Strażnicy miejscy byli obecni ze swoim Inspektorem Krukiem i mieli ze sobą wiele słodkości. Sierżant Magdalena Ignaszak, dzielnicowa z Nowego Miasta, skuwała natomiast wszystkich chętnych policyjnymi kajdankami, co wywołało wiele radości szczególnie wśród najmłodszych.

Igor, uczący się w PSP nr 23 na Nowym Mieście w Wałbrzychu, swobodnie bawił się ze swoimi kolegami. Niestety los był nieubłagany. W trakcie jednej z jazd rowerowych Igor upadł i uderzył głową o grunt. Na szczęście osoby obecne na miejscu szybko wezwały pogotowie. Matka poszkodowanego chłopca natychmiast po otrzymaniu informacji o wypadku pojechała do szpitala.