Bezmyślność na drodze: przyczepa ciężarówki zablokowała dostęp do remizy strażackiej

W zaskakującym incydencie, przyczepa ciężarówki została nieodpowiedzialnie zaparkowana na drodze prowadzącej do remizy strażackiej. Sytuacja ta mogła mieć katastrofalne skutki, gdyby w tym czasie wybuchł pożar. Strażacy, nie będąc w stanie użyć swojego sprzętu, byli narażeni na bezsilność.

Alarm o niebezpiecznym postępowaniu kierowcy pojazdu ciężarowego został podniesiony przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Ptaszków w gminie Kamienna Góra. Droga dostępu do ich remizy została zablokowana przez przyczepę. W parku maszynowym ratowników znajdują się duże pojazdy strażackie, które nie zmieściłyby się przez małą przestrzeń pozostawioną przez kierowcę.

– Nieodpowiedzialny kierowca pojazdu ciężarowego zablokował jedyny dostęp do remizy, parkując przyczepę na wjeździe! Całe szczęście nasza jednostka straży pożarnej nie otrzymała żadnego wezwania do akcji ratunkowej. Jak zawsze podkreślamy: nie blokujmy dróg dojazdu do remiz strażackich, nie pozostawiajmy pojazdów bezpośrednio przy bramach wejściowych do strażnic, ponieważ uniemożliwiamy tym wyjazd na akcje – ostrzegają strażacy na swoim profilu na Facebooku.

OSP Ptaszków jest obecnie domem dla jednej z najnowszych remiz w aglomeracji wałbrzyskiej, położonej w pobliżu zjazdu autostrady S3. Jednostka niedawno została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczego-Gaśniczego, co oznacza, że może być wezwana do poważnych incydentów na terenie gminy Kamienna Góra i okolicznych obszarów.