45-letnia kobieta z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie rozbiła samochód o latarnię

45-letnia kierująca samochodem, będąc pod wpływem ponad 2 promili alkoholu, spowodowała kolizję z latarnią uliczną. W wyniku tego incydentu straciła prawo jazdy i musi liczyć się z konsekwencjami, takimi jak utrata pojazdu, a nawet możliwością karą więzienia.

Incydent miał miejsce w niedzielne popołudnie, około godziny 17:00, w miejscowości Kolce na drodze prowadzącej do Głuszycy. To właśnie tam 45-letnia kobieta straciła panowanie nad swoim pojazdem i uderzyła w latarnię. Świadkowie zdarzenia natychmiast powiadomili policję.

Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, od razu wyczuli od kobiety zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło ich przypuszczenia – wyniki wykazały, że kierująca miała w swoim organizmie 2,06 promila alkoholu. Policja ustaliła także, że samochód jest własnością kobiety i umieściła go na parkingu strzeżonym. Teraz 45-latka musi liczyć się z możliwością utraty samochodu, ponieważ grozi jej konfiskata pojazdu – mówi komisarz Marcin Świeży z policji w Wałbrzychu.

Konsekwencje mogą być jednak znacznie poważniejsze dla kobiety, która mieszka na terenie powiatu kłodzkiego. Może jej grozić do 3 lat pozbawienia wolności, a także długotrwały zakaz kierowania samochodem i wysoka grzywna.