Wieża widokowa w Parku Sobieskiego otwarta dla zwiedzających od 21 czerwca

Już od piątku, 21 czerwca, wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość odwiedzenia nowej wieży widokowej, zlokalizowanej w Parku Sobieskiego. Towarzyszyć temu ma huczna inauguracja, jednakże dostęp do wieży nie jest bezpłatny.

Według rzecznika prasowego wałbrzyskiego ratusza, Kamili Świerczyńskiej, otwarcie wieży odbędzie się z pompą podczas dużego pikniku w Parku Sobieskiego. Szczegóły dotyczące samego wydarzenia zostaną przedstawione na specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej przez prezydenta miasta w najbliższą środę.

Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej, informuje, że obecnie przeprowadzane są ostateczne kontrole tej konstrukcji. Zależy mu na tym, aby upewnić się co do jej pełnego bezpieczeństwa. Planowane otwarcie wieży przypada na pierwszy dzień lata, czyli 21 czerwca. Prezydent zachęca wszystkich do odwiedzenia tego unikalnego miejsca.

Jednakże, zdaje się, że będzie to jedyna lub jedna z nielicznych wież widokowych w regionie, gdzie dostęp nie jest darmowy. Początkowe doniesienia sugerują, że koszt wejścia dla turystów wyniesie 10 złotych, natomiast mieszkańcy Wałbrzycha będą mogli skorzystać z promocyjnej ceny 1 złotej, pod warunkiem posiadania karty „Kocham Wałbrzych”.

Choć wcześniej termin otwarcia wieży był kilkukrotnie przekładany, teraz wydaje się pewne, że od piątku 21 czerwca zwiedzający będą mogli na nią wchodzić.