Awaria konstrukcyjna w Rząśniku: Strażacy z Wałbrzycha prowadzą akcję ratunkową

Wydarzyła się awaria budowlana na terenie powiatu złotoryjskiego, dokładniej w miejscowości Rząśnik. Akcję ratunkową prowadzą strażacy. Pierwsze doniesienia sugerowały, że pod zwałami zawalonego budynku mogą znajdować się ludzie. Wsparcie nadeszło również z Wałbrzycha, skąd przybyła specjalna ekipa poszukiwawczo-ratownicza.

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, do zdarzenia doszło o godzinie 11:11. Rząśnik, położony w powiecie złotoryjskim, stał się miejscem awarii budowlanej – budynek częściowo runął.

Według dostępnych informacji, w momencie zawalenia się budynku, przeprowadzano w nim prace remontowe. Akcja ratownicza jest cały czas aktywna. Początkowo nie było pewności, czy pod gruzami znalazły się jakiekolwiek osoby, jednak według najnowszych relacji strażaków, są tam co najmniej dwie ofiary. W działania zaangażowane są oddziały zarówno Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej, włączając w to specjalistyczną grupę poszukiwawczo-ratowniczą z Wałbrzycha.