54-latek w stanie nietrzeźwości zatrzymany przy odbiorze towaru

Do incydentu doszło w jednym z przedsiębiorstw w Wałbrzychu, kiedy mężczyzna zjawił się tam z zamiarem odebrania towaru. Jak podaje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu, 54-latek był wtedy nietrzeźwy. Dzięki czujności obecnych na miejscu osób, które powiadomiły funkcjonariuszy, pijany mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowego pierwszego komisariatu. Jak wynika z badań, miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Całe zamieszanie miało miejsce wczoraj, krótko przed godziną dziewiętnastą, na terenie firmy mieszczącej się przy ulicy Jachimowicza. Świadkowie zareagowali natychmiast po zauważeniu nietrzeźwego mężczyzny i uniemożliwili mu odjazd, jednocześnie wezwali policję.

Przeszukanie miejsca zdarzenia i badanie stanu nietrzeźwości 54-latka potwierdziło, że był on znacznie pod wpływem alkoholu. Wynik badania wykazał aż 1,22 promila alkoholu w jego organizmie. Prawo jazdy odebrali mu funkcjonariusze na miejscu, po czym przewieźli go do policyjnej izby zatrzymań. Teraz odpowiedzialność za popełnione przestępstwo jazdy pod wpływem alkoholu 54-latek będzie musiał ponieść przed sądem. Sąd postępuje w trybie przyspieszonym ze względu na fakt, że jest on obcokrajowcem. Grozi mu nawet do dwóch lat więzienia oraz możliwość dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów i niebagatelna grzywna – informuje służba prasowa wałbrzyskiej policji.