Rowerem po Aglomeracji Wałbrzyskiej – nowa aplikacja dla miłośników dwóch kółek

Platforma cyfrowa BikeSudety została stworzona, aby pokazać rowerzystom, że Aglomeracja Wałbrzyska ma wiele do zaoferowania pod względem malowniczych i ciekawych tras rowerowych. Znajdują się tam opisy i fotografie ponad 40 różnych rowerowych wycieczek zgromadzone w jednym miejscu. Twórcy platformy gwarantują, że do odkrycia wszystkich tras potrzeba co najmniej dwóch sezonów rowerowych.

Projekt jest wynikiem współpracy polsko-czeskiej, a jego realizację przeprowadziła Lokalna Organizacja Turystyczną Aglomeracji Wałbrzyskiej. Trasy zostały tak zaprojektowane, aby obejmować obszary należące do członków tej organizacji. W aplikacji znajdują się również propozycje wypraw rowerowych po terenie Czech.

Większość tras to dobrze znane i wytyczone na miejscu trasy. Istnieje tylko kilka nowo utworzonych tras, które nie są jeszcze odpowiednio oznakowane.

Twórcy aplikacji przykładali dużą wagę do różnorodności tras. Starali się uniknąć tworzenia tras wzdłuż dróg krajowych, gdzie ruch samochodowy jest najbardziej intensywny. Mimo to nie brakuje tras szosowych, ale część z nich jest bardziej wymagająca i wyznaczona jest w terenie. Znajdziemy tu też single tracki.

Użytkownicy mogą pobrać pliki GPX z BikeSudety, przejrzeć zdjęcia różnych tras czy zapoznać się z przygotowanymi opisami.