41-letni skazany za zabójstwo zatrzymany przez wałbrzyską policję i przeznaczony do odbycia kary

41-letni mężczyzna, który został skazany na karę 12 lat pozbawienia wolności za przestępstwo morderstwa, ukrywał się dotychczas przed organami ścigania. Jednakże, uprawomocniony wyrok nie mógł zostać wykonany bez jego obecności. Na szczęście funkcjonariusze wałbrzyskiej komendy policji zdołali go zatrzymać. Teraz czeka go nieuniknione przetransportowanie do zakładu karnego.

Pomimo wyroku, mężczyzna był nieuchwytny dla Sądu Okręgowego w Świdnicy, który wydał na niego nakaz aresztowania. Wszystko wskazywało na to, że musi on odbyć pozostałe 12 lat kary pozbawienia wolności.

Jak informuje Marcin Świeży, komisarz wałbrzyskiej policji, funkcjonariusze udali się do jednego z mieszkań przy ulicy Niepodległości na Podgórzu w celu wykonania nakazu aresztowania. Ostatecznie, poszukiwany został zatrzymany około godziny 17:00.

Po zatrzymaniu przez policję, mężczyzna spędził noc w policyjnej celi. Planowane jest, że jeszcze przed południem zostanie on przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Stamtąd trafi on bezpośrednio do wyznaczonego zakładu karnego, gdzie odbywać będzie wyrok.