Ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości morderca zatrzymany przez wałbrzyską policję

41-letni mieszkaniec Wałbrzycha, skazany za popełnienie morderstwa, do tej pory unikał odbycia kary więzienia. Jego wolność zakończyła się jednak, gdy w ręce wpadł wałbrzyskim stróżom prawa. Mężczyzna otrzymał wyrok 12 lat pozbawienia wolności, który teraz będzie musiał odbyć w zakładzie karnym.

Poszukiwany był na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Okręgowy w Świdnicy. Wyrok, którego nie mógł już dłużej unikać, to 12 lat więzienia za przestępstwo najwyższego stopnia – zabójstwo.

Jak donosi komisarz Marcin Świeży, reprezentujący wałbrzyską policję, zatrzymanie miało miejsce poprzedniego dnia, około godziny 17:00. Funkcjonariusze podjęli interwencję w jednym z mieszkań usytuowanych przy ulicy Niepodległości na Podgórzu. Właśnie tam ukrywał się poszukiwany 41-latek.

Następnie skazany spędził noc w areszcie policyjnym. W planach na dzisiejszy dzień było jego przekazanie do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Stamtąd trafi on bezpośrednio do wyznaczonej jednostki penitencjarnej, gdzie zacznie odsiadywać wyrok.