32-letni mężczyzna próbował oszukać sklep na Piaskowej Górze, zmieniając cenę na wiertarce o 840 zł

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z faktu, że samodzielna zmiana ceny na produkcie, określana również jako „przemetkowanie”, czy dodanie kilka cukierków do już zważonego woreczka, stanowi pełnoprawne przestępstwo. Policjanci z Wałbrzycha regularnie otrzymują informacje dotyczące tego typu zdarzeń. Takie sytuacje miały miejsce w markecie budowlanym zlokalizowanym na Piaskowej Górze, a ostatnie zgłoszenie nadeszło w sobotę – poinformowała policja.

Incydent miał miejsce w sklepie przy ulicy Długiej. Pewien mężczyzna, korzystając z chwili nieuwagi pracowników sklepu, usunął metkę z klucza nasadowego, a następnie przymocował ją do wiertarki.

Zmienił cenę wiertarki tak, że zamiast wartości prawie 850 złotych, wynosiła ona tylko 10 złotych. Po naniesieniu nowej ceny, mężczyzna poszedł do kasy ze swoim „nowo oznaczonym” towarem. Pracownik sklepu szybko zorientował się, że metka na towarze pochodzi z innego przedmiotu i powiadomił o tym policję.

Mieszkaniec powiatu świdnickiego w wieku 32 lat przyznał się do zmiany ceny w sklepie. Słyszał już zarzut oszustwa, a teraz jego przyszłość leży w rękach sądu.

Zmiana ceny jest uznawana za przestępstwo, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.