Uważaj, na kogo zlecisz sprzątanie: Złodzieje "wyczyszczą" Twoje mieszkanie

Podczas zlecania prac porządkowych, zawsze warto dobrze przemyśleć, komu powierzamy klucze do naszego domu. Zwłaszcza, że wśród sprzątających mogą znaleźć się złodzieje, którzy nie tylko wyczyszczą nasze mieszkanie z kurzu, ale także z cennych przedmiotów o wartości dochodzącej do 1500 zł.

Jednak dzięki skutecznym i profesjonalnym działaniom funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, mieszkaniec gminy Kamienna Góra odzyskał swoje mienie, które utracił niespełna dwa tygodnie temu.

W wyniku prowadzonego śledztwa, policja ustaliła, że 33-letni mężczyzna i 21-letnia kobieta – obywatelka gminy Mieroszów, podjęli się wykonania prac porządkowych. Podczas realizacji zlecenia, para ta ukradła mienie o wartości blisko 1500 zł. W skład skradzionego majątku wchodziły między innymi telefon, profesjonalna lornetka oraz zabytkowa broń.

Dzięki doświadczeniu i umiejętnościom policjantów, udało im się wyśledzić sprawców i odzyskać utracone dobra. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta zostali aresztowani. Po doprowadzeniu ich do jednostki w Kamiennej Górze, usłyszeli zarzuty. Teraz obu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.