Zatrzymanie pijanego motorowerzysty w Wałbrzychu

Podczas wieczornych obchodów 18 października, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego miejskiej jednostki policji w Wałbrzychu zareagowali na zdarzenie drogowe, którego uczestnikiem okazał się 43-letni lokalny mieszkaniec. Mężczyzna ten, kierując swoim motorowerem, stracił kontrolę nad pojazdem i przewrócił się na jezdni.

Sygnał o wypadku na ulicy Sosnowej w Wałbrzychu wpłynął do policyjnej centrali około 16:40. Bez zwłoki, funkcjonariusze pojechali na miejsce zdarzenia. Po przybyciu rozpoczęli ustalanie szczegółów incydentu. Wkrótce stwierdzili, że 43-letni wałbrzyszanin, będąc pod wpływem alkoholu, dosiadł swojego motoroweru i po pokonaniu kilkudziesięciu metrów przez próg spowalniający, stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. W wyniku upadku mężczyzna odniósł poważne obrażenia głowy.

Podczas interwencji na miejscu wypadku, policjanci odczuli od sprawcy silny zapach alkoholu. Przeprowadzone na miejscu badanie potwierdziło ich podejrzenia – 43-letni mężczyzna miał w organizmie 1,38 promila alkoholu. Po udzieleniu mu pomocy medycznej mężczyznę przewieziono do szpitala. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali mu także prawo jazdy. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, ewentualnie dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz surowa grzywna.