Nowoczesne metody zimowego utrzymania dróg w Wałbrzychu

Miejski Zakład Usług Komunalnych (MZUK) w Wałbrzychu koncentruje swoje siły na zdecydowanej walce ze zbliżającą się zimą. W tym roku to właśnie oni będą odpowiedzialni za utrzymanie dróg w stanie umożliwiającym bezpieczną jazdę. Już teraz, pomimo braku śniegu, personel MZUK jest aktywny – kierowcy specjalistycznego sprzętu odśnieżającego przechodzą szkolenia. Celem jest osiągnięcie pełnej gotowości do działań przed końcem października.

Do dyspozycji miasta będzie sześć samochodów typu pługopiaskarka, z czego dwa posiadają napęd na wszystkie cztery koła i będą wykorzystane do pracy w trudno dostępnych miejscach. MZUK nie pozostaje dłużny również w kwestii zapasów – sól niezbędna do zwalczania gołoledzi została już zgromadzona. Dodatkowo, zakład poszerzył swoją ekipę o nowych pracowników.

Wkrótce ma także zacząć działać specjalna infolinia, gdzie mieszkańcy będą mogli zgłaszać problemy związane z utrzymaniem drog. Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej, zapewnia, że decyzja o przejęciu przez miasto obowiązków związanych z zimowym utrzymaniem dróg przyniesie znaczące oszczędności. Szacuje się, że koszty mogą zostać zredukowane nawet o 40 procent.