Zamach na kolejnego pracownika ochrony: Kosmetyki skradzione z marketu na Sobięcinie

W jednym z supermarketów na Sobięcinie doszło do kradzieży. Sprawcy tej zuchwałej akcji wybrali na cel różnorodne produkty kosmetyczne. Nie ograniczając się tylko do kradzieży, postanowili zabezpieczyć się przed konsekwencjami swojego czynu poprzez zaatakowanie ochrony. Po zaatakowaniu ochroniarza, sprawcy zdołali uciec.

Cała sytuacja miała miejsce w ostatni poniedziałek, około 21:30, w sklepie przy ulicy 1 Maja w Wałbrzychu. Dwaj mężczyźni byli zaangażowani w przestępstwo – jeden dokonał kradzieży, a drugi asystował mu podczas ucieczki. Pracownik ochrony, który zorientował się w sytuacji, próbował zatrzymać sprawców. Jednakże po tym, jak udało mu się złapać jednego z nich, obaj przestępcy zaatakowali 68-letniego mężczyznę, aby zachować skradziony towar. Po pokonaniu pracownika ochrony, sprawcy uciekli.

Policjanci z Wałbrzycha zostali natychmiast powiadomieni o incydencie i rozpoczęli działania mające na celu ustalenie tożsamości sprawców. Funkcjonariusze z najbliższej jednostki ruchu drogowego oraz policjanci z Głuszycy, po gromadzeniu informacji, zatrzymali obu mężczyzn na terenie Sobięcina. Zdołali również odzyskać skradzioną własność.

19- i 22-letni mężczyźni spędzili kolejne godziny zamknięci w dwóch oddzielnych celach w komendzie wałbrzyskiej policji. W trakcie dzisiejszych przesłuchań przyznali się do popełnionych czynów i złożyli wyjaśnienia. Teraz, za przestępstwo kradzieży rozbójniczej, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.