Wyjątkowa wizyta uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 na komisariacie w Wałbrzychu

Obchody Dnia Dziecka w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Wałbrzychu zaowocowały niecodziennym wydarzeniem. Grupa uczniów z tej placówki miała okazję z bliska przyjrzeć się pracy policjantów podczas wizyty studyjnej w Komisariacie Policji II, który znajduje się przy ulicy Psie Pole w Wałbrzychu. Celem tej inicjatywy było nie tylko promowanie idei bezpieczeństwa, ale również umożliwienie najmłodszym zrozumienia, jak funkcjonuje policja.

Po podziale na grupy, młodych gości powitała sierżant Magdalena Ignaszak, pełniąca codziennie obowiązki dzielnicowej w tym komisariacie. Pierwszym punktem ich zwiedzania była sala dyżurnego, gdzie uczniowie mogli zobaczyć centrum dowodzenia. Przy tej okazji, policjanci omówili z dziećmi proces odbierania zgłoszeń alarmowych oraz koordynowania działań służb policyjnych.

Niezwykle interesującym elementem wycieczki okazało się zwiedzanie sali przesłuchań. Tam dzieci miały możliwość dowiedzieć się, jak przebiegają rozmowy z osobami podejrzanymi i świadkami. W tej części wizyty, młodzi obserwatorzy mogli także rzucić okiem na prawdziwe lustro weneckie i poznać jego działanie.

Podsumowaniem wycieczki było spotkanie z policyjnym radiowozem, który czekał na uczniów na parkingu komisariatu. Dodatkowo, młodzież miała unikalną szansę obejrzenia pojazdów, które zostały zabezpieczone przez policjantów po wypadkach czy przestępstwach.

Podczas całego wydarzenia nie zabrakło także prezentacji sprzętu używanego przez funkcjonariuszy. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć kamizelki kuloodporne, kajdanki, pałki służbowe oraz apteczki pierwszej pomocy. Te elementy wyposażenia policjantów na pewno zapadną im w pamięć na długo.