Postępy w konstrukcji Obwodnicy Boguszowa: Przebudowa kluczowego skrzyżowania

Ruch budowlany na terenie Obwodnicy Boguszowa jest coraz bardziej widoczny. W rejonie znanych jako „serpentyny” trwa intensywne przekształcanie skrzyżowania ulic Wałbrzyskiej oraz Krakowskiej. Zmiany w organizacji ruchu są nieuniknione, ale nadal funkcjonuje tutaj ruch wahadłowy.

Skrzyżowanie ulic Wałbrzyskiej i Wrocławskiej w miejscowości Boguszów-Gorce jest kluczowym punktem dla rozwijającej się Obwodnicy Boguszowa. To właśnie tutaj rozpoczynają się tzw. serpentyny, które obecnie są przedmiotem intensywnej przebudowy. Tym samym, to w tym miejscu droga – nowa obwodnica, jeszcze będąca w fazie projektowania, ma swój koniec.

Integracja nowej obwodnicy z istniejącą siecią dróg wymaga gruntownego przebudowania wspomnianego skrzyżowania, poprzez obniżenie poziomu drogi. Od końca marca na tym odcinku obowiązuje system ruchu wahadłowego. Wykonawca już zakończył prace nad pasem drogowym prowadzącym z Wałbrzycha do Boguszowa, a obecnie pojazdy poruszają się po tym odcinku. Prace koncentrują się obecnie na pasie prowadzącym z Boguszowa do Wałbrzycha.

Zgodnie z harmonogramem, prace na serpentynach powinny zostać ukończone jeszcze w tym roku. Projektowanie drugiego etapu obwodnicy ma zakończyć się w 2025 roku a budowa nowej drogi planowana jest na 2026 rok.