Walczący z przestępczością policjanci z Wałbrzycha ponownie odnieśli sukces

Nieustająca batalia funkcjonariuszy prawa z osobami, które próbują uniknąć odpowiedzialności przed sprawiedliwością, jest nieodłącznym elementem ich codziennej służby. Ciekawe wydarzenie miało miejsce dzisiaj nad ranem, kiedy to stróże prawa z drugiego komisariatu w Wałbrzychu zakończyli poszukiwania 30-letniego mieszkańca naszego miasta. Ten młody człowiek został ujęty na terenie Starego Zdroju i teraz musi liczyć się z konsekwencjami swoich wcześniejszych czynów – oznacza to spędzenie najbliższych pięciu miesięcy za kratami za posiadanie narkotyków i handel nimi.

Kolejne szczegóły tego zajścia są następujące: 8 grudnia, tuż po godzinie dziewiątej rano, dzielnicowi z drugiego komisariatu wałbrzyskiej policji pojawili się w jednym z mieszkań przy ulicy 11 listopada. Tam właśnie znaleźli i zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Po sprawdzeniu jego tożsamości szybko okazało się, że jest to poszukiwany człowiek. Na mocy wyroku Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 2023 roku, został on skazany na pięć miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa związane z posiadaniem i handlem narkotykami.

Przed godziną dwunastą tego samego dnia, zatrzymany został przetransportowany do Aresztu Śledczego w Świdnicy, a stamtąd trafi do jednego z zakładów karnych na terenie Polski.

W tym miejscu warto podkreślić, że każda osoba, która powinna odsiadywać karę pozbawienia wolności lub karę zastępczą aresztu za popełnione przestępstwa lub wykroczenia, ale próbuje ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości, musi być przygotowana na ewentualne zatrzymanie przez policję.