Wałbrzyska policja zatrzymuje pijanych kierowców i piratów drogowych

Podczas minionego weekendu, funkcjonariusze policji w Wałbrzychu zatrzymali pięciu kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Dodatkowo, trzy osoby zostały pozbawione prawa jazdy za niestosowanie się do ograniczeń prędkości obowiązujących w strefie zabudowanej. Zauważono, że dwóch zatrzymanych kierowców miało we krwi ponad 2 promile alkoholu.

W ramach działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, oznaczonych jako „Trzeźwość”, w piątek wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrolę stanu trzeźwości aż 587 kierujących. Wśród nich był 29-letni mężczyzna ze Świdnicy, który został zatrzymany o godzinie 17:00 w Niedźwiedzicy. Badanie alkomatem wykazało, iż miał on we krwi 0,44 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami.

W Strudze na ulicy Głównej o godzinie 19:00, mundurowi zatrzymali 53-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna „dmuchnął” w alkomat wynik 1,83 promila alkoholu, co skutkowało natychmiastowym zatrzymaniem jego prawa jazdy.

W sobotę, na terenie gminy Mieroszów w miejscowości Różana, policjanci zatrzymali 41-latka, który miał we krwi aż 2,33 promile alkoholu. Został on pozbawiony prawa jazdy za swoje nietrzeźwe prowadzenie pojazdu. Ponadto, odpowie on również za swoje zachowanie podczas interwencji – był agresywny, obrażał funkcjonariuszy i kierował pod ich adresem groźby.

Kolejny incydent z udziałem pijanego kierowcy miał miejsce w sobotni wieczór na ulicy Puszkina w Wałbrzychu. Policja zatrzymała tam 39-latka, który miał we krwi 2,27 promila alkoholu. Za to wykroczenie stracił prawo jazdy.

Na ulicy Świętego Jerzego w Wałbrzychu, policjanci zatrzymali w niedzielę po godzinie drugiej w nocy 21-latka. Jego wynik badania alkomatem to 0,57 promila alkoholu we krwi.

Podczas minionego weekendu trzy osoby zostały ukarane odebraniem prawa jazdy za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Przekroczyły one ograniczenie o ponad 50 km/h, jadąc nawet z prędkością przekraczającą 130 km/h tam, gdzie obowiązuje limit 70 km/h.