Wałbrzych zagra z WOŚP

Przed nami kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wałbrzychu! Będzie to już 31 edycja tego przedsięwzięcia, która każdego roku pociąga za sobą miliony ludzi nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Ludzie jednoczą się i przekazują cegiełki do puszek fundacji za symboliczne czerwone serduszko. W tym roku fundacja zbiera pieniądze na walkę z sepsą. Leczenie jej jest bardzo drogie finansowo. Grupą docelową są zarówno małe jak i duże osoby.

W samym Wałbrzychu będzie działało dla WOŚP około 245 wolontariuszy. Na ulicach naszego miasta będzie można spotkać grupę ludzi, którzy będą zbierać pieniądze na rzecz fundacji. Odbędą się również licytacje fantów. Można wesprzeć akcję przekazując pieniądze do puszek lub wrzucić datek do wirtualnej puszki.  Finał odbędzie się 29 stycznia 2023 roku.

W ramach akcji WOŚP w naszym mieście odbędą się koncerty, podczas których zaprezentują się uczestnicy konkursu „Wałbrzych ma Talent”. Zorganizowana zostanie również specjalna strefa zabaw dla dzieci oraz strefa zdrowia i urody. Odbędzie się również akcja oddania krwi. Na koniec o 20:00 tradycyjnie już zostanie wysłane światełko do nieba w wykonaniu Grupy Ognia „Impuls”.