Uważna jazda na drogach: Apel Policji po wypadku motocyklisty w Szczawnie-Zdroju

W godzinach porannych ostatniej soboty, Szczawno-Zdrój stało się miejscem zdarzenia drogowego, które mogło mieć poważne skutki. Kolizja pomiędzy samochodem osobowym a motocyklem zakończyła się hospitalizacją kierowcy jednośladu. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci z ruchu drogowego, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, ustalili, że wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Sytuacja na drodze była utrudniona przez kilkadziesiąt minut. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Kolizja miała miejsce po 8:00 rano. Jak ustaliła policja, 50-letni kierowca samochodu, który próbował włączyć się do ruchu na ulicy Solickiej w Szczawnie-Zdroju, nie zauważył jadącego po tej samej jezdni 30-letniego motocyklisty. W rezultacie doszło do zderzenia ich pojazdów. Pokrzywdzony motocyklista został przewieziony do szpitala, gdzie otrzymał natychmiastową pomoc medyczną. Na szczęście, jego obrażenia nie były poważne. Policja potwierdziła trzeźwość obu kierowców i zatrzymała dowody rejestracyjne uszkodzonych pojazdów. Sprawca wypadku został ukarany grzywną w wysokości 1,5 tysiąca złotych oraz otrzymał 12 punktów karnych.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu po tym zdarzeniu przypomnieli o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Kierujący muszą zachować ostrożność podczas włączania się do ruchu, zmieniania pasa czy kierunku jazdy. Jak podkreśla komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji, bezpieczeństwo na drodze powinno być naszym priorytetem, nie tylko ze względu na siebie, ale również na innych uczestników ruchu.