"Czysty i Zielony Wałbrzych": ponad 4 tysiące mieszkańców aktywnie wzięło udział w sprzątaniu miasta

Z danych zgromadzonych przez Urząd Miasta Wałbrzycha wynika, że w „dużej operacji czystości” uczestniczyło najmniej 4 tysiące osób. Wiadomości przekazane przez magistrat podkreślają sukces andrzejkowej akcji „Czysty i Zielony Wałbrzych”, która pozwoliła na wyeliminowanie aż 15 ton odpadów z terenów miejskich.

W minionej soboty, społeczność wałbrzyska, składająca się z lokalnych mieszkańców, szkolnej młodzieży oraz pracowników różnych instytucji i spółek miejskich, ponownie zmobilizowała się na rzecz czystości swojego miasta. Akcja „Czysty i Zielony Wałbrzych” przyniosła zaskakująco dobre rezultaty – dzięki wspólnym wysiłkom zebrano łącznie 15 ton śmieci.

Organizatorzy akcji zapewnili mieszkańcom 12 punktów dystrybucyjnych, w których można było zaopatrzyć się w worki i rękawice potrzebne do zbierania śmieci. Dodatkowo, sprzęt do sprzątania został rozdany w określonych placówkach edukacyjnych, kulturalnych oraz siedzibach Rady Wspólnot Samorządowych. Nie ograniczano się jednak tylko do sprzątania – zaangażowano się również w sadzenie drzew i krzewów.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Urząd Miasta Wałbrzycha, podczas akcji rozdano 600 sztuk krzewów i drzewek owocowych. Stwierdzono również, że poziom zaangażowania mieszkańców był bardzo wysoki, a w akcje włączyło się około 4 tysiące osób.