Trzech poszukiwanych zatrzymanych w Wałbrzychu i okolicach: grozi im kara aresztu

Policjanci z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego zatrzymali wczoraj wieczorem troje poszukiwanych. Dwójka z nich, 21-letni mężczyzna i 33-letnia kobieta, zostali zatrzymani za popełnione wykroczenia na podstawie wyroków sądowych i spędzą najbliższe dni w areszcie. 26-letni mężczyzna, trzeci z zatrzymanych, unikał stawienia się na przesłuchanie w prokuraturze prowadzonego przeciwko niemu postępowania karnego.

Fotografia przedstawia policjanta trzymającego kajdanki, jak również kraty w tle i widocznego stróża prawa. Pierwszy z poszukiwanych wpadł w ręce funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach przed godziną 17:00 przy ulicy Armii Krajowej w Wałbrzychu. Podczas prowadzonych czynności potwierdzono, że 26-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego był ścigany przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu w celu ustalenia jego aktualnego miejsca pobytu. Chodziło o postępowanie karne dotyczące uchylania się mężczyzny od obowiązku alimentacyjnego.

Godzinę później, na ulicy Wyszyńskiego w Wałbrzychu, zatrzymano kolejną osobę. Tym razem policjanci z pierwszego komisariatu zatrzymali 33-letnią kobietę, poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem odbycia 15-dniowej kary aresztu za drobne kradzieże sklepowe. Kobieta spędziła noc w policyjnej celi, po czym została przekazana do Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu.

Natomiast po godzinie 20:00, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali na jednym z parkingów przy ulicy Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju 21-latka. Mężczyzna ten był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w celu odbycia dziesięciodniowego aresztu za drobne kradzieże. Spędził on noc w celi wałbrzyskiej komendy, a następnie został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Pragniemy przypomnieć, że każdy, kto ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości unikając wyroku pozbawienia wolności lub aresztu za popełnione przestępstwo lub wykroczenie, musi liczyć się z nieuchronnym zatrzymaniem.