Podejrzana o wprowadzenie fałszywych banknotów do obiegu. 30-letnia wałbrzyszanka zatrzymana

W poniedziałek, funkcjonariusze miejscowej Policji zatrzymali podejrzaną o dwukrotne użycie fałszywych banknotów o nominałach 100 i 200 złotych. Ta 30-letnia kobieta z Wałbrzycha, została dodatkowo przyłapana na posiadaniu niewielkiej ilości środków odurzających w czasie przeszukiwania jej miejsca zamieszkania. Jej czyny mogą skutkować karą do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie przedstawiające fałszywe sto złote, oraz reprodukcję gotówki z napisem „souvenir”, zostały zamieszczone jako dowód przestępstwa. Informację o odkryciu fałszywych banknotów przekazano wydziałowi śledczemu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu 14 listopada. Zdarzenie miało miejsce w centrum miasta, kiedy taksówkarz, dostarczając zakupy do domu klientki, otrzymał jako zapłatę sfałszowane pieniądze. Mężczyzna dopiero następnego dnia zdał sobie sprawę, że padł ofiarą oszustwa.

Tego samego dnia, właścicielka sklepu w centrum miasta zgłosiła na Komisariacie Policji II w Wałbrzychu, że jedna z klientek zapłaciła za zakupy fałszywą banknotem o nominale 200 złotych. Po pewnym czasie zorientowała się, że pieniądz, który dostała, jest jedynie imitacją z inskrypcją „souvenir”.

Policjanci z wydziału śledczego lokalnej Komendy Miejskiej oraz drugiego komisariatu podjęli działania w celu namierzenia osoby podejrzanej o te przestępstwa. Dzięki zebranym informacjom udało się szybko zidentyfikować sprawcę.

W poniedziałek po południu, prawo dopadło 30-letnią wałbrzyszankę. Zweryfikowanie jej miejsca zamieszkania doprowadziło do odkrycia niewielkich ilości metamfetaminy. Kobieta musiała stawić czoło trzem zarzutom: wprowadzeniu do obiegu fałszywego banknotu o nominale 100 złotych, oszustwu sklepu za pomocą sfałszowanego banknotu o nominale 200 złotych oraz posiadaniu narkotyków. Jej czyny przewidują karę do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Prokurator nałożył na podejrzaną środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.