Trudna lekcja dla gubiącego telefon i dowód osobisty

Jedno z niedawnych wydarzeń w Szczawnie-Zdroju dotyczyło 30-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który niestety stracił swój telefon komórkowy oraz dokument tożsamości. Sytuacja stała się jeszcze bardziej skomplikowana, kiedy osoba, która natknęła się na te przedmioty, wybrała niezbyt etyczne zachowanie. Zamiast zwrócić zgubę, postanowiła wykorzystać telefon do swoich celów – dokładniej doładowała swoje konto telefoniczne aż dwanaście razy, a następnie pozbyła się urządzenia, wrzucając je do kosza na śmieci.

Brak blokady ekranu na urządzeniu umożliwił podejrzewanemu wielokrotne korzystanie z telefonu do naładowania swojego konta. Sytuacja zmieniła się, gdy właściciel zguby zdecydował się zablokować aparat. To spowodowało, że osoba, która wykorzystywała telefon, rozstała się z nim, wrzucając go do śmieci razem z dowodem osobistym pokrzywdzonego.

Podejrzany o te czyny mężczyzna został zatrzymany na ulicy 11 listopada w Nowym Mieście. W chwili zatrzymania usłyszał zarzuty, do których się przyznał, składając również wyjaśnienia. Za przywłaszczenie cudzego telefonu i dowodu osobistego oraz za oszustwa komputerowe grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzję o jego losie podjąć musi teraz sąd.

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia czyjegoś mienia należy odwiedzić Biuro Rzeczy Znalezionych. W Wałbrzychu znajduje się ono przy ulicy Rynek 23, pokój 113. W ten sposób można uniknąć odpowiedzialności za przywłaszczenie mienia i przekazać zgubione przedmioty, takie jak telefon komórkowy, prawowitemu właścicielowi.