Tragiczny wypadek w Pieszycach: rowerzysta zginął na miejscu

W ostatnią sobotę sierpnia (26.08), na terenie Dolnego Śląska, w miejscowości Pieszyce doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. Na skutek potrącenia, życie stracił 63-letni mężczyzna poruszający się na rowerze. Jak podaje lokalna prokuratura, która zajęła się sprawą, śmierć nastąpiła na miejscu zdarzenia.

Potwierdzone informacje wykazują, że nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce późnym wieczorem, około godziny 22:20. Wypadku dokonało się na odcinku drogi między wsiami Piskorzów a Pieszyce, leżącymi na terenie powiatu dzierżoniowskiego.

Na podstawie wstępnych ustaleń wynika, że poszkodowany 63-latek przemieszczał się pieszo trzymając przy sobie rower, idąc środkowym pasem jezdni z Piskorzowa w stronę Pieszyc. Co więcej, rower nie posiadał odpowiedniego oznakowania: był nienasycony światłem i nie miał zamontowanych elementów odblaskowych. Rowerzysta został uderzony przez samochód marki Honda, za którego kierownicą siedział 47-letni mężczyzna – jak informuje komisarz Marcin Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, sprawca był trzeźwy.

Jako rezultat zdarzenia, 63-letni mężczyzna zginął na miejscu. Prokuratura rejonowa w Dzierżoniowie prowadzi śledztwo w tej sprawie. Aby ustalić stan trzeźwości poszkodowanego rowerzysty, przeprowadzona zostanie sekcja zwłok.