Tragiczny wypadek samochodowy w Krzeszowie: mężczyzna stracił życie pomimo natychmiastowej interwencji ratowników

O godzinie 8.39 rano, dyżurny Straży Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze otrzymał zgłoszenie o niepokojącym zdarzeniu drogowym. Zawiadomienie dotyczyło wypadku, który miał miejsce w malowniczej miejscowości Krzeszów, przy ulicy noszącej nazwę Księcia Bolka I.

W wyniku nieszczęśliwego zdarzenia kierujący samochodem mężczyzna prawdopodobnie doświadczył nagłego stanu osłabienia, co spowodowało, że pojazd, nim kierował, zjechał na pobocze drogi. Na szczęście przypadkowe osoby znajdujące się w pobliżu były gotowe do natychmiastowego podjęcia akcji i pomogły poszkodowanemu opuścić wrak samochodu.

Arkadiusz Mokrzycki – strażak JRG Kamienna Góra, który właśnie spędzał wolny czas od służby, bez wahania zaangażował się w udzielanie pierwszej kwalifikowanej pomocy medycznej. Działał skutecznie i profesjonalnie, jeszcze przed pojawieniem się na miejscu profesjonalnych służb ratunkowych.

Niestety, pomimo szybko podjętej i kompetentnej interwencji strażaka, mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego nie udało się uratować. Mężczyzna niestety zmarł, co jest smutnym zakończeniem tego tragicznego wypadku.