Tragiczny wypadek na drodze DK 35: kolizja trzech pojazdów z udziałem busa

W poniedziałek 2 października, doszło do groźnej kolizji na trasie pomiędzy Świdnicą a Świebodzicami. W miejscowości Mokrzeszów miało miejsce zderzenie trzech pojazdów, w tym minibusa przewożącego osoby niepełnosprawne. Z powodu tego tragicznego zdarzenia, ruch na Droga Krajowej numer 35 został całkowicie zablokowany. Służby policyjne natychmiastowo zorganizowały objazd.

Do tej straszliwej tragedii doszło o godzinie 7:40 rano. Jedna osoba niestety straciła życie, natomiast sześć zostało rannych. Jak podaje młodszy aspirant Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, w kolizji brały udział trzy samochody: Audi, Mercedes Sprinter będący pojazdem typu bus oraz ciężarówka marki DAF wyposażona w naczepę. Niestety, to właśnie kierowca audi poniósł śmierć na miejscu. Sześć osób podróżujących busem trafiło do szpitala, natomiast kierowca tego pojazdu oraz osoby znajdujące się w ciężarówce nie doznały żadnych obrażeń.

Służby ratownicze już zakończyły swoje działania na miejscu wypadku. Na chwilę obecną, funkcjonariusze policji zajmują się zabezpieczaniem dowodów z miejsca tragedii, a także na miejscu pracuje prokurator. Droga DK 35 pozostaje zablokowana przynajmniej do godziny 13:00, a ruch został skierowany na objazd przez Ciernie.