Poranny incydent drogowy w Różanej

Dzisiejszy poranek w miejscowości Różana upłynął pod znakiem nieprzyjemnego zdarzenia, do którego doszło na tamtejszych drogach. W wyniku kolizji, w której brały udział samochód osobowy i motorower, kierowca jednośladu musiał zostać przetransportowany do szpitala.

Incydent miał miejsce we wtorek, dokładnie około 6:30 rano. Funkcjonariusze zajmujący się ruchem drogowym ustalili szczegóły tego niefortunnego zdarzenia. Okazało się, że to 86-letni kierowca samochodu jest winnym nieszczęsnego wypadku. Mężczyzna podczas wyprzedzania motorowerzysty, jadącego w tym samym kierunku, nie zdołał zauważyć nadjeżdżającego z naprzeciwka pojazdu. Zmuszony był więc podjąć próbę uniknięcia czołowego zderzenia, która niestety polegała na delikatnym uderzeniu jednośladu – co spowodowało upadek 56-letniego motorowerzysty.

Po tym nieszczęśliwym incydencie mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, poszkodowany motorowerzysta, został szybko przetransportowany do najbliższego szpitala. Na szczęście, jak się później okazało, doznane przez niego obrażenia nie stanowiły zagrożenia dla jego życia ani zdrowia. Policjanci wykonujący swoje obowiązki ustalili, że na moment zdarzenia obaj kierujący byli trzeźwi. Niemniej jednak, 86-letni sprawca kolizji otrzymał mandat karny w wysokości 1,5 tys. złotych oraz 12 punktów karnych przyznanych za jego nierozważne zachowanie na drodze.