Tragiczny bilans 2023 roku: śmiertelne wypadki na drogach Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego

Rok 2023 przyniósł smutną statystykę dotyczącą wypadków śmiertelnych w obrębie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego, zgodnie z danymi przygotowanymi przez odpowiednie służby. Wśród ofiar jest 39-letni mężczyzna, którego życie zostało brutalnie przerwane na skutek obrażeń odniesionych podczas zdarzenia drogowego, które miało miejsce na ulicy Psie Pole, w dzielnicy Nowe Miasto. Ponadto, w ostatnim okresie doszło do kolejnej tragedii na drogach powiatu – śmierci kobiety kierującej quadem.

Raporty z 2023 roku z terenu Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego niestety potwierdzają, że mimo podejmowanych działań prewencyjnych oraz inwestycji mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, nie udało się uniknąć fatalnych incydentów. Tragiczne wypadki są smutnym elementem dorocznej statystyki.

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu informuje za pośrednictwem Marcina Świeżego, iż „W 2023 roku doszło do śmiertelnego zdarzenia drogowego na terenie powiatu wałbrzyskiego, a dokładniej w Boguszowie-Gorcach, gdzie zginęła 22-letnia kobieta prowadząca quad. Mniej więcej dwa tygodnie po tym incydencie, swoim obrażeniom uległ 39-latek, który doznał poważnych urazów podczas wypadku na ulicy Psie Pole.”