Tragedia w Kamiennej Górze: prawdopodobna przyczyna pożaru to zaprószenie ognia

Rozważana jako potencjalna przyczyna zdarzenia, nieostrożne obchodzenie się z ogniem mogło być powodem niszczycielskiego pożaru, który miał miejsce w bloku mieszkalnym w Kamiennej Górze w późnych godzinach wieczornych minionego poniedziałku. Podczas tego tragicznego incydentu jedna osoba straciła życie.

Po otrzymaniu informacji o wybuchu pożaru w budynku wielorodzinnym, straż pożarna otrzymała zgłoszenie o sytuacji awaryjnej około godziny 22 w poniedziałek. Na miejsce natychmiast skierowano sześć jednostek zarówno ochotniczej, jak i państwowej straży pożarnej. Po dotarciu na miejsce i wejściu do płonącego mieszkania na trzecim piętrze budynku, strażacy natknęli się na makabryczny widok – zwłoki jednej osoby.

W momencie wybuchu pożaru część mieszkańców bloku zdążyła samodzielnie ewakuować się z budynku zanim przyjechały służby ratownicze. Strażacy musieli jednak przystąpić do ewakuacji lokatorów mieszkań przyległych do miejsca zdarzenia. Zgodnie z wstępnymi ustaleniami straż pożarnej, najbardziej prawdopodobną przyczyną tej tragedii było zaprószenie ognia.