Szokujący incydent w Zagórzu Śląskim – pożar spowodowany przez mieszkańca

Południowy zachód Polski został zgłoszony jako miejsce dramatycznego zdarzenia dnia 11 października, kiedy to o 13:36 strażacy z Wałbrzycha i Zagórza Śląskiego zostali wezwani do pożaru w budynku wielomieszkaniowym przy ulicy Głównej w Zagórzu Śląskim. Łącznie sześć zastępów ruszyło na miejsce.

Jak poinformował Jerzy Biliński, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu, na miejscu okazało się, że jeden z mieszkańców podłożył ogień w swoim mieszkaniu, a następnie próbował zapalić drewnianą klatkę schodową. W wyniku tego aktu podpalenia, spłonęły dwie metry kwadratowe powierzchni wewnątrz lokalu oraz zawartość mieszkania i zgromadzone śmieci. Drewniana klatka schodowa uległa osmolonej. Na szczęście, wszyscy mieszkańcy zdołali bezpiecznie opuścić budynek. Cała akcja trwała blisko dwie godziny.

Policja zatrzymała 49-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za to zdarzenie. Jak przekazał Marcin Świeży, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, obecnie prowadzone są czynności procesowe, które mogą doprowadzić do przekazania sprawy prokuratorowi następnego dnia. Mężczyzna ten ma na swoim koncie szereg drobnych przestępstw, a motywem jego działań może być stan jego zdrowia.

Oprócz tego incydentu, strażacy zajmowali się również poszukiwaniami zaginionego mężczyzny w Głuszycy. Na szczęście znaleziono go już na wczesnym etapie poszukiwań.