Seria kradzieży kabli telekomunikacyjnych w Wałbrzychu – sprawcy zatrzymani, straty ocenione na 120 tys. zł

W mieście Wałbrzych, od początku bieżącego roku, policja otrzymywała doniesienia o licznych kradzieżach kabli telekomunikacyjnych. Znane są nazwy niektórych z ulic, gdzie doszło do tych incydentów – Kaszubska, Moniuszko, Poznańska, Niepodległości, Zamkowa oraz Aleja Wyzwolenia.

Na podstawie zgłoszeń stwierdzono łącznie 21 incydentów tego typu. Zgodnie z oszacowaniem firmy telekomunikacyjnej, której sprzęt został skradziony, wartość strat przekracza 120 tysięcy złotych.

Policjanci wałbrzyskiej komendy zdołali doprowadzić do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o te czyny. Są to dwaj mieszkańcy Wałbrzycha w wieku 37 i 39 lat. Pierwszy z nich został złapany na ulicy Beethovena, natomiast drugi został zatrzymany na ulicy Słowiańskiej.

Komisarz Marcin Świeży informuje, że 37-latek posiadał przy sobie narkotyki – metamfetaminę. Badania wstępne wskazują, że seria kradzieży i wynikające z nich uszkodzenia kabli telekomunikacyjnych, które przyczyniły się do zakłóceń w działaniu części sieci, miała miejsce od końca grudnia poprzedniego roku aż do 16 maja obecnego roku.

Zatrzymani przez policję mężczyźni przyznali się do winy podczas przesłuchania. Teraz czeka ich proces sądowy, a za popełnione przestępstwa grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.