Seniorita z Wałbrzycha przywłaszczyła znaleziony portfel, ale kara jej nie ominie

Pewna pani w wieku 65 lat, mieszkanka Wałbrzycha, natknęła się na zgubę w postaci portfela zawierającego dowód osobisty i gotówkę. Niestety, zamiast oddać go do zgubionych, zdecydowała się na pozostawienie go przy sobie. Po dwóch dniach od tego zdarzenia, uświadomiła sobie swój błąd i postanowiła zwrócić portfel na miejsce, skąd go zabrała, choć już bez zawartej w nim kwoty pieniężnej.

Kiedy nadszedł miniony weekend, dokładnie sobota po 14:00, oficerowie z pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie dotyczące kobiety przebywającej w jednym z centrów handlowych na Podzamczu. Okazało się, że to ta sama osoba, która dwa dni wcześniej przywłaszczyła sobie portfel zawierający dowód osobisty i ponad 200 złotych, co spowodowało straty finansowe dla 77-letniego mężczyzny.

Ze zgromadzonych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że starszy pan podczas czwartkowych zakupów nieostrożnie zapomniał zabrać ze sobą swojego portfela. Chociaż zorientował się w tej sytuacji stosunkowo szybko, na miejscu portfelu nie znalazł już nic.

Sytuację tę wykorzystała wspomniana wcześniej mieszkanka Wałbrzycha, która równocześnie przebywała w tym samym sklepie. Pani ta zabrała ze sobą znaleziony portfel, a po upływie dwóch dni postanowiła go zwrócić na miejsce. Warto jednak zauważyć, że przed oddaniem zabranej rzeczy usunęła z niej pieniądze. Kobieta została aresztowana na terenie centrum handlowego przez dzielnicowego z pierwszego komisariatu. Przy sobie miała zabraną wcześniej gotówkę.

Teraz za przywłaszczenie cudzej własności grozi kobiecie kara pozbawienia wolności do roku czasu. Sąd będzie decydować o jej dalszym losie.