Senior w wieku 82 lat sprawcą poważnej kolizji na wałbrzyskim skrzyżowaniu

Do niebezpiecznej sytuacji na drodze doszło w czwartkowe popołudnie, kiedy to zderzyły się trzy samochody osobowe. Przyczyną była niefrasobliwość i brak uwagi 82-letniego kierowcy. Skrzyżowanie ulic Sikorskiego i Moniuszki w Wałbrzychu stało się miejscem tego zdarzenia.

Wszystko rozegrało się tuż przed godziną piętnastą, na wspomnianym skrzyżowaniu. Senior, którym był 82-latek, wyjeżdżając ze swoim autem od strony centrum Wałbrzycha, nie zastosował się do nakazu ustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Drugi pojazd prowadzony przez 32-letniego mężczyznę poruszał się wówczas ulicą Sikorskiego, zmierzając w stronę ulicy Przemysłowej. W wyniku nieuwagi starszego kierowcy doszło do kolizji, a samochód prowadzony przez 32-latka uderzył w konsekwencji w kolejny pojazd. Ten ostatni był prowadzony przez 66-letniego mężczyznę, który w tym czasie oczekiwał na zielone światło, by móc bezpiecznie wjechać na skrzyżowanie.

Jedna z osób uczestniczących w kolizji została przetransportowana do szpitala. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że ofiara doznała jedynie lekkich obrażeń, co skierowało sprawcę ku karze w formie mandatu karnego. Kwota, jaką miał do zapłacenia wynosiła 2 tysiące złotych. Policjanci, reagując na stan samochodów po kolizji, zdecydowali się na zatrzymanie dowodów rejestracyjnych wszystkich pojazdów.