Senior na złodziejskim szlaku: policja rozpracowała sprawcę włamań

Na skutek wielu zgłoszeń dotyczących serii włamań do domów jednorodzinnych w gminach Jedlina-Zdrój i Głuszyca, funkcjonariusze z miejscowego komisariatu, wspomagani przez detektywów z Wałbrzycha, zidentyfikowali i 25 września rano aresztowali potencjalnego przestępcę. Akcja zatrzymania miała miejsce na ulicy Konopnickiej w Wałbrzychu. Sprawcą okazał się 67-letni mieszkaniec Świerków, który swoje nielegalne działania wykonywał podczas tzw. gościnnych występów w Jedlinie-Zdroju, Głuszycy oraz Grzmiącej.

Senior, podczas przesłuchania przyznał się do winy, szczegółowo opisując poszczególne etapy swojej przestępczej działalności oraz wskazując miejsca, które nawiedził. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest odpowiedzialny za cztery przypadki włamania do domów jednorodzinnych, jedno próbne włamanie oraz włamanie do altanki ogrodowej. Całość działań odbywała się w okresie od 29 sierpnia do 26 września. Senior kradł dosłownie wszystko, co mogło mu przypaść do gustu – narzędzia, elektronarzędzia, a nawet elementy systemu grzewczego oraz hydronicznego. Szacunkowy koszt strat wynosi około 6,6 tysiąca złotych.

Policja z Głuszycy odzyskała już znaczącą część skradzionych towarów. Przyszłość 67-letniego złodzieja leży teraz w rękach sądu, który po przeanalizowaniu zebranych dowodów, postanowił aresztować mężczyznę na następne dwa miesiące. Dzięki temu właściciele domków mogą spać spokojnie. Sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci przetransportowali już seniora do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie.