Samochód potrącił przechodnia na Nowym Mieście: mężczyzna w szpitalu

Na Nowym Mieście zanotowano poważny incydent drogowy. Do niebezpiecznej kolizji doszło, kiedy samochód uderzył w przechodnia, co skutkowało jego hospitalizacją.

Zdarzenie miało miejsce po godzinie 18 na ulicy Psie Pole. Kierujący Volkswagenem Bora zmierzającym w kierunku ulicy Asnyka, nie zauważył człowieka, który niespodziewanie wkroczył na jezdnię. Świadkowie relacjonowali, że mężczyzna bez ostrzeżenia wyłonił się zza innych pojazdów i wszedł prosto pod nadjeżdżające auto. Jak przekazali reporterowi lokalnej stacji, ofiara była nieprzytomna i została natychmiast przetransportowana do szpitala. Nie jest jeszcze znane czy był on trzeźwy podczas zdarzenia.

Z uwagi na to tragiczne zdarzenie apelujemy o ostrożność na drodze, szczególnie po zmroku. Szybko zapadający mrok stanowi wyzwanie dla kierowców, ograniczając widoczność i utrudniając prowadzenie pojazdu. Należy pamiętać, że piesi są znacznie mniej widoczni dla kierowców niż samochody dla przechodniów. Późnym wieczorem, nawet w zatłoczonych miastach, warto zainwestować w elementy odblaskowe. Ten tragiczny incydent jest przerażającym przypomnieniem, jak niebezpieczne może być niespodziewane wejście na jezdnię zza zaparkowanych pojazdów.