Remont Stadionu na Nowym Świecie bez rządowego wsparcia. Przepadło 27 mln

Wygląda na to, że nie będzie wsparcia finansowego z rządu na remont Stadionu w Nowym Świecie. Chociaż miasto walczyło o 27 milionów złotych na drugi etap prac modernizacyjnych, to na liście Funduszu Inwestycji Lokalnych ostatecznie nie ma stadionu. W ramach pierwszej puli stadion otrzymał trzy miliony złotych z dwudziestu czterech, które otrzymało miasto z Funduszu Inwestycji Lokalnych od rządu. 

Wniosek i odmowa

Już podczas pierwszej puli miejscowi politycy oraz kibice Górnika Wałbrzych wnioskowali o większą kwotę niż 3 miliony złotych. Nie udało się to, dlatego została złożona petycja o przyznanie całej drugiej puli na Stadion. Szacowano, że Stadion otrzyma dwadzieścia siedem milionów złotych. Pieniędzy tych niestety jednak nie otrzyma. Mimo że o pieniądze wnioskowało aż osiem tysięcy mieszkańców całej Aglomeracji. 

Na liście brak Stadionu

Szef kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował, że do powiatów i gmin wałbrzyskich trafi łącznie 115 milionów złotych z rządu. Jeżeli jednak spojrzymy na listę, nie znajdziemy tam Stadionu na Nowym Świecie. Jedynym projektem, który otrzyma pieniądze z Wałbrzycha, jest rozbudowa laboratorium W Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym. Placówka może liczyć na dwa miliony osiemset złotych. 

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program wsparcia w postaci dotacji do gmin na różnego rodzaju przedsięwzięcia. Gminy mogą otrzymać naprawdę znaczne środki na rewitalizację, czy budowę wielu potrzebnych społecznie inwestycji. Obecnie fundusz jest formą tarczy dla wielu powiatów i gmin, ponieważ obecnie wiele miejsc boryka się z poważnymi problemami finansowymi.