Rekrutacja na studia lekarskie w nowym oddziale Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w Wałbrzychu

Dnia 16 sierpnia 2023 r., Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu otworzył proces rekrutacyjny na kierunek studiów lekarskich w nowo utworzonej filii w mieście Wałbrzych. Pomimo że rekrutacja rozpoczęła się zaledwie kilka godzin temu, jest już sporo chętnych do podjęcia tych studiów. Wszystkich zainteresowanych informujemy, że proces selekcji nie będzie łatwiejszy niż na macierzystym Uniwersytecie we Wrocławiu.

Piotr Cugier, kierownik Biura Rekrutacji i Badania Losów Absolwentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, poinformował, że mimo iż od rozpoczęcia rekrutacji minęło dopiero kilkanaście godzin (od godz. 14 dnia 16 sierpnia), lista chętnych jest już imponująca. Planowane jest przyjęcie 50 studentów na pierwszy rok studiów stacjonarnych w Wałbrzychu, którzy zostaną podzieleni na dwie grupy seminaryjne, co daje cztery grupy do zajęć praktycznych.

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu (UMW) cieszy się dużym uznaniem w środowisku akademickim i każdego roku przyciąga wielu kandydatów. W ubiegłym roku na jedno miejsce studiów lekarskich aplikowało 13 osób.

Prestiżowy UMW jako pierwsza placówka otrzymała pozwolenie Ministra Edukacji i Nauki na utworzenie jednolitych studiów magisterskich na kierunku lekarskim w ramach nowo powstałego oddziału w Wałbrzychu. Doświadczeni wykładowcy UMW rozpoczną edukację przyszłych lekarzy już od października, współpracując z lokalną Akademią Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa. Studenci będą mieli możliwość uczestniczenia w praktykach prowadzonych przez doświadczonych lekarzy w szpitalach w Wałbrzychu i Świdnicy.

Podstawę dla praktycznej nauki studentów stworzą głównie dwa wałbrzyskie szpitale: Specjalistyczny Szpital im. dra A. Sokołowskiego oraz Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. E. Biernackiego.