Produkcja fałszywych banknotów i handel narkotykami na celowniku policji

Policja zabezpieczyła w domu 40-letniego mężczyzny ponad 160 nowych banknotów, które zdaniem śledczych były przeznaczone do wprowadzenia do obiegu. W tej samej akcji funkcjonariusze ujawnili także blisko 1500 jednostek narkotyków typu ecstasy i LSD. Aresztowano podejrzanego, który za produkowanie fałszywych banknotów i posiadanie substancji odurzających odpowie teraz przed sądem.

Mieszkanie 40-latka było pełne dowodów jego przestępczej działalności. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli banknoty drukowane za pomocą drukarki laserowej, a także blisko 1500 sprzedawanych dawek narkotyków. Obok tych dowodów przestępstwa, policjanci zabezpieczyli również komputery, dyski zewnętrzne oraz 50 kradzionych baterii. To tylko część mienia, które udało się zarekwirować policji z Jawora – poinformował asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Podczas przeszukania mieszkania agenci odkryli mnóstwo materiału dowodowego, co pozwoliło sądowi na wydanie nakazu tymczasowego aresztu 40-latka na okres trzech miesięcy. – Podejrzany ma na swoim koncie wiele przestępstw, w tym posiadanie dużej ilości narkotyków i przedmiotów pochodzących z kradzieży, a także podrabianie pieniędzy z intencją wprowadzenia ich do obiegu – dodał asp. szt. Łukasz Dutkowiak.

Wśród fałszywych banknotów znaleziono nominały od 20 do 200 złotych, sumując się do ponad 160 sztuk. Niektóre z nich były już gotowe do obiegu, inne jeszcze czekały na dokończenie procesu druku. Wśród zabezpieczonych narkotyków znajdowała się marihuana, amfetamina, metamfetamina, listki LSD i tabletki ecstasy. Wartość skonfiskowanych przedmiotów, w tym komputerów, dysków zewnętrznych, kart pamięci i 50 kradzionych baterii, została oszacowana na co najmniej 7500 tys. złotych.