28-letni mężczyzna prowadził samochód mając ponad 2 promile alkoholu we krwi, jednakże nie posiadał prawa jazdy

Podczas jazdy z nadmierną prędkością, 28-letni nietrzeźwy kierowca, nie posiadający uprawnień do kierowania pojazdami, stracił panowanie nad swoim pojazdem i wypadł z drogi w Strudze. Mimo tego dramatycznego wydarzenia, zarówno on jak i jego pasażer uniknęli poważnych obrażeń. Zdarzenie to będzie miało swój ciąg dalszy na sali sądowej.

Do nieszczęśliwego incydentu doszło 4 stycznia, około 16:15. Dwóch mężczyzn w wieku 28 lat jechało samochodem od Szczawna-Zdroju w stronę Strugi. Na pewnym odcinku drogi, podczas pokonywania łuku, kierujący pojazdem nie zdołał utrzymać kontroli nad autem i na ulicy Kolejowej wjechał w zarośla przy drodze.

Policjanci przeprowadzili test alkoholowy na kierowcy i pasażerze. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi, przy czym stan upojenia kierowcy wynosił ponad 2 promile alkoholu we krwi. Dodatkowo, okazało się, że kierujący nigdy nie uzyskał prawa jazdy.

28-latek usłyszał zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, stwarzania zagrożenia na drodze oraz poruszania się pojazdem bez odpowiednich uprawnień. Wobec mężczyzny może zostać orzeczona kara do 3 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz surowa grzywna – informuje policja.