Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej zapowiada budowę drogi i centrum handlowego

Podczas inauguracji kampanii wyborczej na szczeblu samorządowym, Roman Szełemej, prezydent miasta Wałbrzych, przedstawił kandydatury na radnych miejskich oraz omówił najważniejsze z założeń na swoją następną, trzecią już kadencję. Jego pierwsze oświadczenie mogło zdumieć publiczność.

Niespodziewana zmiana planów dotyczących infrastruktury drogowej pojawiła się podczas internetowego spotkania z Romanem Szełemejem, prezydentem Wałbrzycha, które miało miejsce 31 stycznia. W trakcie dyskusji jeden z internautów zapytał o planowaną od dłuższego czasu arterię komunikacyjną pomiędzy Rondem Wałbrzyskich Twórców a Galerią Victoria, która miałaby biec wzdłuż potoku Sobięcinka i skarpy byłej kopalni „Thorez/Julia”, położonej za galerią handlową. Po wyjaśnieniu tej sprawy, prezydent postanowił ujawnić swoje kolejne plany związane z infrastrukturą:

– Kiedyś musimy zacząć budowę drugiego zjazdu w przeciwnym kierunku z Ronda Wałbrzyskich Twórców, czyli w stronę przyszłego centrum handlowego, które ma powstać obok przystanku Wałbrzych Centrum. Pragnę przypomnieć, że są to grunty prywatne, a ich właściciel w chwili obecnej pracuje nad projektem całego tego centrum i planowanej drogi – wyjaśnił prezydent.