Pozbawienie wolności grozi 21–letniemu mieszkańcowi Boguszowa–Gorc za uszkodzenie samochodu

Kiedy wczoraj po południu policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Boguszowa-Gorc, było jasne, że młody człowiek jest podejrzany o celowe uszkodzenie samochodu, który 20-letni mężczyzna użytkował na co dzień. Incydent ten miał miejsce w niedzielę wieczorem na jednej z posesji w miejscowości Czarny Bór.

Informacja o zniszczeniu pojazdu dotarła do Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach w poniedziałkowy poranek. Samochód osobowy został zaparkowany na terenie jednej z posesji w Czarnym Borze i nagle uległ dewastacji. Policjanci po przybyciu na miejsce potwierdzili zniszczenia takie jak pęknięta przednia szyba, uszkodzona pokrywa silnika oraz tzw. grill pojazdu. Zgodnie z ich oszacowaniami, straty wyniosły nie mniej niż 900 złotych. W trakcie dochodzenia ustalili również, że incydent miał miejsce poprzedniego dnia – w niedziele – podczas godzin wieczornych.

Dzięki zebranym informacjom, funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc zdołali zatrzymać sprawcę tego przestępstwa kilka godzin po zgłoszeniu – około 14:00. Znalazł się on w jednym z mieszkań na ulicy Kamieniogórskiej w Boguszowie-Gorcach. Sprawcą okazał się być 20-letni mieszkaniec tej samej miejscowości, który był zazdrosny o swoją byłą dziewczynę i w wyniku wybuchu agresji postanowił uszkodzić samochód jej przyjaciela.

Podczas przesłuchania, mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Teraz to sąd zadecyduje o jego dalszym losie. Za zniszczenie mienia grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.