Dwaj złodzieje zatrzymani przez wałbrzyską policję za kradzieże w sklepach

Wałbrzyska policja odnotowała sukces, zatrzymując dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za serię kradzieży w sklepach. Przestępcy wykradli alkohol i produkty kosmetyczne z dwóch różnych punktów handlowych, powodując straty, które szacowane są na 2,6 tysiąca złotych.

50-letni wałbrzyszanin został złapany na gorącym uczynku przez pracowników jednego ze sklepów podczas próby kradzieży produktów kosmetycznych. Na miejsce natychmiast przybyli funkcjonariusze z II Komisariatu Policji w Wałbrzychu, którzy ustalili, że wartość skradzionego towaru przekroczyła 860 złotych. Policjanci udowodnili także, że ten sam mężczyzna w ciągu poprzednich dwóch dni dokonał podobnych kradzieży w drogerii, gdzie znikło mienie o łącznej wartości ponad 830 złotych. Teraz o dalszym losie 50-latka zadecyduje sąd. Z uwagi na recydywę, grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Inny zespół policjantów z II Komisariatu zareagował na sprawę 19-letniego mężczyzny, poszukiwanego za kradzież sklepową. Udało się ustalić, że 30 stycznia tego roku, młody mężczyzna opuścił jeden z marketów na Podzamczu, nie płacąc za osiem butelek whisky, które zabrał ze sobą. Wartość skradzionych alkoholi oszacowano na ponad 900 złotych. Teraz sąd zadecyduje o jego losie, a młodemu mężczyźnie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.