Poranny wypadek na ulicy Uczniowskiej – apel policji o bezpieczeństwo

Wałbrzyska służba policyjna nie ustaje w swoim apelu do wszystkich kierowców, podkreślając znaczenie przestrzegania przepisów ruchu drogowego dla zapewnienia bezpieczeństwa. Niestety, dzisiejsze wydarzenia na ulicy Uczniowskiej w Wałbrzychu pokazują, że ta prośba nie jest przez wszystkich uczestników ruchu drogowego uwzględniana. Tym razem doszło tam do poważnego incydentu drogowego.

Mimo regularnie prowadzonych działań profilaktycznych, informacyjnych i kontrolnych, a także nieustających apeli ze strony policji ruchu drogowego w Wałbrzychu, na Szczawienku doszło do niebezpiecznej kolizji. Około 5:40 rano mężczyzna ze Świebodzic spowodował zderzenie dwóch samochodów osobowych poprzez niewłaściwe zmienianie pasa ruchu.

W wyniku tego zdarzenia, 30-letni kierowca pojazdu oraz współpasażer zostali przewiezieni do szpitala. Ze względu na stopień uszkodzenia obu pojazdów, policjanci zdecydowali o zatrzymaniu ich dowodów rejestracyjnych. Obecnie trwają dalsze czynności związane z tym incydentem. W zależności od stopnia uszkodzenia ciała poszkodowanych, cała sprawa może znaleźć swój finał w sądzie lub zostanie zakończona postępowaniem mandatowym.