Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów podczas minionego weekendu

Podczas minionego weekendu, siły policyjne przeprowadziły zatrzymania trzech rowerzystów, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Jedna z osób straciła równowagę i upadła na jezdnię, co skutkowało poważnymi obrażeniami ciała. Poszkodowany został natychmiast przetransportowany do szpitala.

W sobotę, zaraz po 17:00, patrole drogowe zostały poinformowane o incydencie na ulicy Granicznej w Głuszycy Górnej. Na miejscu okazało się, że 54-letni mężczyzna, jadąc ze sporym nachyleniem, stracił panowanie nad rowerem z powodu upojenia alkoholowego. Został on przewieziony do szpitala z poważnymi obrażeniami. W jego organizmie stwierdzono zawartość 3,45 promila alkoholu. Funkcjonariusze przygotowali odpowiednie dokumenty procesowe i będą kontynuować śledztwo.

W piątek wieczorem o godzinie 23:30, funkcjonariusze policji z Boguszowa-Gorc zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego na ulicy Głównej. Mężczyzna był widocznie nietrzeźwy i w jego organizmie znaleziono 2,68 promila alkoholu. Zostało mu odebrane prawo jazdy i sprawa trafiła do sądu. Grozi mu wysoka grzywna, długi okres zakazu prowadzenia pojazdów oraz możliwość kary pozbawienia wolności do dwóch lat.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce w sobotę o godzinie 20:30 na ulicy Głuszyckiej w Wałbrzychu. Policja odnotowała u 36-letniego rowerzysty 0,61 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych i nie mógł kontynuować jazdy swoim jednośladem.

W niedzielę rano o godzinie 7:30 na ulicy Grunwaldzkiej w Głuszycy doszło do zatrzymania trzeciego nietrzeźwego rowerzysty tego weekendu. Alkomat pokazał wynik 0,73 promila alkoholu u 32-letniego mężczyzny. Także on stracił możliwość dalszej jazdy i został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych.