Nadchodzi niedzielny rajd rowerowy na rzecz wałbrzyskiego hospicjum

Zbliża się wyjątkowe wydarzenie dla miłośników dwóch kółek – niedzielne zmagania rowerowe dla dobra hospicjum w Wałbrzychu. Organizatorzy zachęcają do udziału, informując, że ciągle dostępna jest pewna liczba miejsc. Pieniądze zebrane z opłat startowych w tegorocznej edycji imprezy zostaną przeznaczone na nabycie nowego samochodu dla pracowników hospicjum, którzy odwiedzają swoich pacjentów w ich domach. Rowerowe święto rozpocznie się 20 sierpnia, z placu przed siedzibą hospicjum na Piaskowej Górze w Wałbrzychu.

Uczestnicy rajdu będą mieli okazję podziwiać urokliwe krajobrazy Ziemi Wałbrzyskiej. Trasa rajdu przewiduje przejazd z Wałbrzycha do Jedliny Zdroju, następnie przez Boguszów-Gorce aż po Czarny Bór. Dalej trasa prowadzi przez Grzędy i Mieroszów, by ostatecznie zakończyć trasę w Sokołowsku.

„Postrzegamy ten rajd jako happening społeczno-sportowy, a nie rywalizację sportową. Postawiliśmy na przyjemną, relaksującą atmosferę i bezpieczeństwo uczestników. Z tego powodu zapewniamy kompleksową obsługę medyczną i wsparcie ze strony policji” – wyjaśnia Renata Wierzbicka, społeczny prezes wałbrzyskiego hospicjum.

Tego dnia w miejscowości Sokołowsko, gdzie planowany jest koniec rajdu, odbędzie się dodatkowo XII Festiwal Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej. Uczestnicy będą mogli korzystać z darmowych atrakcji dla dzieci, takich jak dmuchane zamki, a także cieszyć się muzyką na żywo i wieloma innymi atrakcjami. Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na profilach społecznościowych hospicjum w Wałbrzychu.